Slovenskí hádzanári dostali výprask vo Francúzsku

05.11.2011 Celý región

BOULAZAC 5. novembra (WEBNOVINY) – Slovenskí hádzanári podľahli v sobotňajšom odvetnom medzištátnom priateľskom stretnutí v Boulazacu domácim Francúzom vysoko 18:37 (8:19).

Reprezentanti SR nezopakovali svoj štvrtkový výkon, keď v Limoges zdolali v poradí dvanástom vzájomnom zápase úradujúcich majstrov sveta, Európy i olympijských víťazov 30:28. Zverenci trénera Zoltána Heistera ťahali v sobotu od úvodu výrazne za kratší koniec a s Francúzmi utrpeli dvanástu prehru v ére samostatnosti. Pre oba tímy boli duely súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá Európy 2012 v Srbsku.

Výsledok - sobota:
Francúzsko – Slovensko 37:18 (19:8)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul – Petro, Mazák, Kopčo 3, M. Straňovský 4, T. Urban 2, Antl 2, M. Volentics, Cs. Szücs ml., M. Baláž, P. Szabó, Rábek 3, Mikéci 1, P. Hruščák, Guzy 3
pok. hody: 7/4 - 0, vylúčení: 2 - 4,, rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Maced.), 3500 divákov

Slováci bez Szücsa, ktorý nezasiahol do hry pre zranenie päty, držali krok s favorizovaným súperom len do stavu 2:2 v 2. min. Od tohto momentu ovládli dianie na palubovke domáci. Francúzom stačila úvodná štvrťhodina na vypracovanie si rozhodujúceho náskoku (10:2). V druhej časti prvého polčasu ho ešte zvýšili (15:5, 18:7) a do kabín odchádzali za stavu 19:8. Ani po zmene strán sa slovenskému družstvu, ktoré robilo veľa technických chýb a zahadzovalo príležitosti, nepodarilo zdramatizovať duel. Naopak, domáci pokračovali v kanonáde.

V 37. min vyhrávali 22:10, o šesť minút neskôr už 28:10. Gólové manko zverencov kouča Heistera naďalej narastalo. Reprezentanti "trikolóry" zvýšili v 54. min už na 35:15. V zostávajúcom čase sa Slovákom podarilo len mierne ukrojiť z 20-gólového manka a upraviť výsledok na konečných 18:37.